Thursday, 20 December 2018 09:19

AC - S02R07 - VALLELUNGA

Written by CSL Stuka

Poslední závod sezóny přinesl hodně zajímavých soubojů na prvních místech ale i uprostřed pole. V dramatickém závodu se nakonec rozhodlo o šampiónovi Ferrari Trophea. Podívejte se na stream CSL Stuky a na závod z jeho pohledu.

Ve Vallelunze nás sice startovalo méně, ale adepti na titul byli přítomni a jelikož souboj o titul nebyl pořád rozhodnutý čekal nás velice zajímavý závod. Do závodu nastoupil jako favorit na vítězství v šampionátu Alidzi1. JamalGT66 měl šanci na vítězství jenom v případě, že vyhraje a Ali neskončí v první čtyřce. Zbytek pole se měl poprat o poslední místo na stupních vítězů. Romeo bohužel do závodu nenastoupil, takže o pódium se mělo rozhodovat mezi Bob313Cz a Zed Starbugem. Do jejich souboje navíc zasáhl i CSL Stuka, který si vyjezdil třetí místo na startu po kvalifikaci. Z jeho streamu se navíc teď můžete podívat na závod.

Start proběhl relativně hladce. Každý si hlídal svoje místo a každý byl obzvlášť opatrný při předbíhání, aby ztratil minimum času. Jamal hned na začátku začal ujíždět, ale trio Alidzi, Sťuki a Bob se evidentně našli. Po menších mikrosoubojích se Sťukimu v pátém kole povedlo dostat před Aliho a držet si mírní náskok na pronásledující dvojici, která začala bojovat mezi sebou. V osmém kole se Bobovi taky povedlo dostat před Aliho, který nezvládl souboj se Sťukim. Oba se nakonec dotáhli na Štukiho, ale rozuzlení přišlo až v boxech na konci dvanáctého kola. Na první pohled to vypadalo, že boxy zvládl lépe Sťuki, ale ne. Štuki se v boxech uklikl a místo softů si nasadil super softy. Musel tedy zvládnout půlku závodu na gumách které jinak nevydrží pořádně ani kvalifikaci na této trati. Nicméně měl na Boba náskok solidních sedm vteřin, což i při šetrnější jízdě na super softech dokázal udržet. Alidzi byl mezitím pořád na trati. V patnáctém kole pak zajel do boxů. Aliho závod ale zpečetili dvě věci. V boxech nedotankoval a jelikož zůstal moc dlouho na trati, to jedno extra kolo musel jít extrémně pomálu, aby mu vystačil benzín do dojezdu do boxů. Vrátil se na předposledním místě. Sťukimu v jednadvacátém kole začali extrémně degradovat pneumatiky a Bob se začal dotahovat. Ve dvaadvacátém kole už Bob jenom Sťukiho objel. Štuki s obtížemi držel auto na dráze a šlo mu jenom dojet, ideálně před Zedem. Ten ho ale v předposledním kole dojel a Sťuki nakonec skončil na bramborové medaile.

Co se týče Alidziho, tak toho zdržel SpringCoffeeCz, přes kterého se nemohl dostat. Nakonec tedy skončil na předposledním místě, přičemž Jamal vyhrál takže o titulu bylo rozhodnuto.

Vítězem prvního šampionátu je JamalGT666, přičemž vyhrál pět ze sedmi podniků, tedy všechny, do kterých nastoupil.

GRATULUJEME!!!!

Read 1014 times Last modified on Sunday, 23 December 2018 07:54
Login to post comments